Recenze

Upíří deníky

22. prosince 2013 v 15:22 | Tersiik
Ahojky, dens jsem se rozhodla psát o mém oblíbeném, ba dokocne milovaném seriálu. Řeč je o seriálu UPÍŘÍ DENÍKY.
Miluju je ♥♥♥.


Pár info o TVD:

Hlavní postavy:
ELENA GILBERT STEFAN SALVATORE

DAMON SALVATORE JEREMY GILBERT
CAROLINE FORBES BONNIE BENNETT

TYLER LOCKWOOD ALARIC SALTZMAN

KLAUS MATT DONOVAN

JENNA SOMMERS


DĚJ:
Příběh Upířích deníků vypráví o sedmnáctileté Eleně Gilbertové a jejím patnáctiletém bratrovi Jeremym, kteří se po smrti svých rodičů snaží vrátit do zajetých kolejí malého městečka Mystic Falls ve Virginii.
Mezitím se však po mnoha letech vrací do Mystic Falls také Stefan, pohledný mladík, avšak několik století starý upír. S rozhodnutím, které učinil se přihlásí na Střední školu a snaží se zapadnout do běžného života teenagerů. Plán mu překazí starší bratr Damon, který se k němu vrací, aby mu patřičně zpestřil "nový" život.
Stefan a Damon mají stejnou krev, jsou přeměněny jedním a tím samým upírem, ale přesto se neshodnou ve správnosti svého chování. Stefan odmítá brutalitu, Damon ji naopak přijímá. Stejný názor sdílejí až tehdy, je- li řeč o Eleně, slečně, která jako by z oka vypadla Katharine.
A tímto pokračuje boj, který začal před několika staletími.


HERCI:
  • NINA DOBREV hraje Elenu Gilbertovou, narodila se v buhlharské Sofii, ale ve dvou letech se s rodiči přestěhovala do kanadského Toronta. Od mala se zajímá o tanec, gymnastiku, divadlo, kreslení, zpívání a herectví. Práce modelky ji dovedla k televizním reklamám, které ji dostaly až k filmovým konkurzům. Ráda cestuje, několikrát navštívila Evropu, a dokonce i Českou republiku. Ráda sportuje, hraje volejbal, fotbal, má ráda plavání a ježdění na koni.
  • PAUL WESLEY hraje Stefana Salvatora, jeho rodiče jsou Poláci, ale před tím, než se narodil, emigrovali do New Jesey a USA. K herectví se dostal ve 3. třídě na letním táboře, kde se zapsal do kurzu herectví. V roce 2005 začal používat jméno Wesley, protože se Wasilewski prý těžce vyslovovalo. Má 2 sestry. Jeho koníčky jsou hokej a snowboarding, je ženatý s herečkou Torrey DeVitto, která si v TVD zahrála Meredith Fellovou.
  • IAN SOMERHALDER hraje Damona Salvatora, staršího bratra Stefana. Své příjmění získal po svém adoptivním pradědečkovi. Jeho biologický praděda splodil dítě s jednou ze svým milenek a zaplatil mu, aby si ji vzal. K herectví se dostal už ve škole a na popud jeho matky se stal v 10 model a odjel do New Yorku. Na pravé ruce má tetování "HIC EN NUNC" což z latiny znamená "TADY A TEĎ". Zapojuje se do ekologických akcí a je považován za jedoho z celebrit/ochránců přírody.
  • STEVE R. MCQUEEN hraje mladšího bratra Eleny Jeremyho Gilberta
  • CANDICE ACCOLA hraje kamarádku Eleny Caroline Forbesovou
  • KATERINA GRAHAM hraje kamarádku Eleny Bonnie Bennettovou
  • MICHAEL TREVIN hraje přítele Caroline Tylera Lockwooda
  • MATTHEW DAVIS hraje opatrovníky a přítele Jenny Alarica Saltzmana
  • JOSEPH MORGAN hraje původního Klause
  • ZACH ROERIG hraje kamaráda a bývalého přítele Eleny Matta Donovana

Seriál je natočený podle stejnojmené knižní edice od spisovatelky J.L. Smithové. Knížek je celkem 14, z toho poslední vyšla v říjnu letošního roku.
Upiri deniky_Probuzeni_3DUpiri deniky_Souboj_3DUpiri deniky_Zast_3D
Popis knih:
V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do překrásné mladé upírky Katherine. Ačkoli její srdce bylo dost velké pro oba, každý z nich ji toužil mít jen pro sebe. Jejich bezohledný souboj o Katherininu přízeň se však vyostřil do takové míry, že jej Katherine nepřežila, a na světě tak zanechala dva nesmrtelné, na smrt rozhádané mladé muže se zlomeným srdcem…

Po několika staletích se má souboj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou Elenou, jejíž podobnost s Katherine je více než neuvěřitelná…

Ochutnávky z prvních 3 dílů:

Nedá mi to se nezmínit o dalších denících této spisovatelky a to o STEFANOVÝCH DENÍCÍCH.
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefanovy deníky volně čerpají z televizního seriálu, který byl natočen na motivy původních Upířích deníků.

Ochutnávky z prvních 3 dílů:

Tady je pár fotek (nejen) ze seriálu:

Ano, jsou spolu ♥♥
Fotka uživatele Elizabeth Silva

Pokud se chcete dozvědět více, tak zde:Taky jste si zamilovali UPÍŘÍ DENÍKY tak, jako já???, Pište prosím do komentáře...♥♥

Vaše
Tersiik ♥♥♥

Deníky Deset, Jedenáct, Dvanáct, Třináct, Čtrnáct

13. prosince 2013 v 15:11 | Tersiik
Ahoj všichni, napadlo mě, napsat nějaké recenze na knížky, které jsem četla.

Jako první, jsem si vybrala pentalogie od spisovatelky Lauren Myracleové DESET, JEDENÁCT, DVANÁCT, TŘINÁCT, ČTRNÁCT.

Popis dílu z internetu:

10:

Život je hned veselejší, když máte kamarádku, jako je Viki Perryová! Viki má deset. A deset, to už NĚCO znamená! Viki už totiž dokáže spoustu věcí - umí se postarat o tříletého brášku Toma a zvládne i starší sestru, typicky náladovou teenagerku. A po boku má nejlepší kamarádku na světě - Amandu, se kterou se dá podnikat ledasco veselého i dobrodružného. Jenže ani v deseti není život jen procházka růžových sadem a Viki zjišťuje, že i na ni čeká pár pěkně těžkých rozhodnutí a dramatických situací...

11:

Neobyčejný deník jedné obyčejné holky Viki je vtipná, citlivá, svébytná a hlavně v březnu oslavila JEDENÁCT! A právě v den jedenáctých narozenin se pro nás otevírají stránky poutavého Viktorčina deníku, v kterém si hrdinka měsíc po měsíci s vtipem a bžitkými postřehy zaznamenává své potíže s pubertální, náladovou starší sestrou, legrácky s mladším bráškou, nedorozumění s někdy nedůvtlipnými rodiči, trable s novou, namyšlenou rivalkou Gábinou či narůstající odcizení mezi ní a nejlepší kamarádkou Amandou. Velmi úspěšná autorka Lauren Myracleová vytvořila svěží sérii s charismatickou hrdinkou, která má smysl pro humor a vřelé srdce ... a kterou si mladé čtenářky okamžitě zamilují

12:

Ještě větší vzrůšo než mít jedenáct, je mít DVANÁCT!
Viki, veselá, milá a vtipná hrdinka populární knihy JEDENÁCT, je zase o rok starší a dospělejší.
Ovšem její někdy spíše úsměvné, jindy vážnější trable a nedorozumění s rodiči, sourozenci, ale hlavně kamarádkami současnými i bývalými a těmi, s nimiž se nikdy přátelit nehodlá, jí život rozhodně neulehčují. Viki zjišťuje, jak hořce chutná zrada ze strany blízkého člověka, ale zakouší i stud nad svým chováním, když i ona dokáže ublížit.
A navíc si musí zvyknout na spoustu novinek, jako jsou například lesky na rty, noví spolužáci, letní tábory, ženské prádlo a hlavně KLUCI!

13:

Viki Perryová má konečně úžasných třináct!
A v tomto zásadním roce svého života zažije opravdu pozoruhodné věci mimo jiné okusí první pořádný polibek, nechá si růst vlasy kvůli dobročinnosti, uvědomí si, jak je důležité mít kamarádky na život a na smrt, a v okamžiku, kdy si její kluk až podezřele hodně všímá jisté dívky s kroužkem v nose, všem ukáže, že má zdravé sebevědomí a ví, co chce.
A ani doma u Perryů není nouze o vzrušení, neboť sestra Sandra končí studia, šestiletý bráška se rozkoukává po velkém světě, máma čeká neplánované miminko a je neustále v jednom kole, zatímco táta se snaží svými tradičními vtípky vzbudit úsměv na rtech každého člena Perryovic rodinky.

14:

Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Ve ČTRNÁCTCE, dalším pokračování oblíbené řady o příhodách hrdinky Viki Perryové, se můžete těšit na novinky z jejího života v roce, který je pro ni stejně jako pro Danu a Matu, její nerozlučné přítelkyně na život a na smrt, nejenom velmi důležitý, ale také plný nejrůznějších překvapení. Takže na co se můžete těšit? Viki se pomalu chystá do devítky a teprve nyní jí dochází, jak málo společného času jí a sestře zbývá, než Sandra odjede na vysokou školu až na druhý konec země. Oslava čtrnáctých narozenin skončí téměř katastrofálně na Viki si nikdo nevzpomene, dokonce ani zaneprázdnění rodiče. Lars se chystá strávit letní prázdniny opět v Evropě, a tak se Viki a její dívčí partička přihlásí na tábor u moře. Při zachraňování mořských želv však holky zjišťují, že se jejich zájmy najednou překvapivě rozcházejí, seznamují se se spoustou nových tváří a některé z nich dokonce i s novými kluky. Lars ale nakonec nikam na léto neodjede, což Viki lehce zkomplikuje život. Bráška Tom je stále stejný neposeda a miminko Magie dokáže převrátit dům vzhůru nohama. Tolik potíží je na jednu čtrnáctiletou slečnu přece jenom trošku moc. Viki byla vždycky obětavá a starostlivá, takže není divu, že jí dost dlouho nedochází, že i před ní samotnou se nakupila hromada problémů, které se samy nevyřeší A JAK TO VŠECHNO NAKONEC DOPADNE? TO SE DOZVÍTE VE VIKTORČINĚ DENÍKU S NÁZVEM ČTRNÁCT.

Recenze všech dílů z internetu:

Většinou čtenářky knížky hodnotí kladně.
" nej kniha na svete!mam 11 12 13 a 14 ctu shanim 10 nevite nekdo kde se da sehnat? "

Můj popis knížek:

Knížky popisují život Viktorie alias Viki, která prožívá všední trable a příhody, které zná každá dívka. Má (zatím) jednu sestru Sandru a mladšího brášku Toma. V dílu 11 a v části dílu 12 popisuje příhody s nejlepší kamarádkou Amandou, a s podivnou dívkou z její školy Danou. V druhé půlce 12-ky řeší Viki problémy s Amandou a více se sbližuje s Danou, se kterou se stane nejlepší kámoška...zároveň po přestoupení na jinou školu na druhý stupěn popisuje začínající lásku ke klukovi jménem Larsonovi, přezdívanému Lars. Ve 13-ce Viki zažívá nepěkné období. Jejího kluka chce starší holka a vypadá, že on o Viki ztrácí zájem...i přesto ale Viki dokáže ukázat, co chce a Larse si získá zpět...ve 14-ce jde zase o problémy s Larsonem, tentokrát je ale na vině i Viki...


Zhodnocení:

Knížky jsou pěkně napsané. První díl jsem četla ve 12 letech a opravdu jsem byla spokojená a ráda se k nim stále vracím. Pěkný je i vnitřní vzhled knížek. Podle mě je v nich pěkně popsaná romantika, ale tak, aby tomu rozuměli menší děti. Nejhezčí díl je podle mě 13-ka, protože ta je napínavá a já mám ráda knížky, ve kterých se něco děje.
Opravdu, knížky vřele doporučuji!!!

Počet hvězdiček:
Vaše

Tersiik ♥♥

reagovat
 
 

Reklama